• 1glowna-dzienotwartyfb.jpg
  • 2glowna-lekcjeotwarte.jpg
  • 3glowna-covid-19.jpg
  • 4glowna-hetmanyodwolane.jpg
  • 5glowna-boiska.jpg
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

09.06.2021 R. LEKCJA PO PORTUGALSKU

Mieliśmy lekcje Portugalskiego ze studentka UW (uniwersytetu warszawskiego). Pokazała nam alfabet, odmianę czasownika "ser-być" oraz zasady fonetyki portugalskiej. Wszyscy byliśmy zachwyceni podobieństwem tego języka do języka hiszpańskiego. Mieliśmy szansę na poznanie  innego języka oraz kulturę innego kraju. Dla nas ta wizyta okazała się również owocna ze względu na to, iż dowiedzieliśmy się kilku rzeczy o uczelniach iberystyki  na których chcielibyśmy  studiować w przyszłości.

Tuvimos clases de portugués con una estudiante de la UW (Universidad de Varsovia). Nos enseñó el alfabeto, la conjugación del verbo "ser" y las reglas de la fonética portuguesa. Todos estuvimos admirados por la similitud del idioma con el español. Tuvimos la oportunidad de aprender otro idioma y la cultura de otro país. Para nosotros esta visita también fue fructífera porque aprendimos algunas cosas sobre las universidades de estudios ibéricos donde nos gustaría estudiar en el futuro.

Barbara El Mehassani Mroziewicz 2Ah