• 1glowna-dzienotwartyfb.jpg
  • 2glowna-lekcjeotwarte.jpg
  • 3glowna-covid-19.jpg
  • 4glowna-hetmanyodwolane.jpg
  • 5glowna-boiska.jpg
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

15.06.2021 R.. Zakończenie wymiany

Po kilku miesiącach, wymiana klasy 2AH naszego liceum i IES Lomo de Herradura, Telde (Wyspy Kanaryjskie) dobiegła końca. W związku z pandemią SARS-CoV-2 spotkania odbywały się online, średnio co dwa tygodnie. 

W tym czasie obie grupy zdążyły nawiązać kontakt i zintegrować się, a klasa dwujęzyczna mogła podszkolić swoje umiejętności posługiwania się językiem hiszpańskim. Uczniowie wraz z nauczycielami CelsemRodriguez i DionymChuraNuñez przygotowywali rozmaite gry i zabawy, które jeszcze bardziej pomagały w integracji. Odbywały się quizy, prezentacje, gry w kalambury, zgadywanki oraz ciekawostki o krajach ojczystych młodzieży. 

Na zakończenie nasi uczniowie przygotowali dla uczniów z Telde pokaz swoich talentów. Nasi przyjaciele zaś przygotowali dla nas film z urywkami naszych rozmów i krótkimi wypowiedziami po polsku. Obu grupom było niezmiernie miło ze sobą współpracować i mają nadzieję na spotkanie na żywo . Klasa 2AH serdecznie dziękuje za zaangażowanie, optymizm i otwartość kolegom oraz profesorowiCelsoRodriguez.

Después de unos meses, el intercambio de la clase 2AH y IES Lomo de Herradura, Telde (Islas Canarias) llegó al fin. Por la pandemia del SARS-CoV-2 los encuentros se realizaron de modalidad virtual cada dos semanas.

Durante este tiempo ambos grupos han logrado conocerse e integrarse y los estudiantes de la clase bilingüe podían practicar el uso del idioma español. Los estudiantes y profesores Celso Rodriquez y Diony Chura Nuñez han preparado varios juegos que ayudaron en la integración. Hubo quiz, presentaciones, juegos de palabras, adivinanzas y curiosidades sobre los países natales de los jóvenes.

Finalmente, nuestros alumnos prepararon una muestra de sus talentos para los alumnos de Telde. A su vez, nuestros amigos nos prepararon un video con extractos de nuestras conversaciones y breves declaraciones en polaco. El intercambio ha sido un placer para ambos grupos y esperan  encontrarse en vivo. La clase 2AH quiere agradecer a sus compañeros y al profesor Celso Rodríguez por su compromiso, optimismo y amabilidad.

(Wiktoria Dąbrowska 2AH)