• 1glowna-dzienotwartyfb.jpg
  • 2glowna-lekcjeotwarte.jpg
  • 3glowna-covid-19.jpg
  • 4glowna-hetmanyodwolane.jpg
  • 5glowna-boiska.jpg
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

24.06.2021 R. POŻEGNANIE WOLONTARIUSZKI Z NIEMIEC

Uczniowie klasy 0anp oraz 1anp wraz z Panią Mirosławą Chmielewską- Dryszel oraz z Panem Ole Wagnerem zorganizowali przyjęcie pożegnalne dla naszej wolontariuszki z Niemiec.

Cornelia Nieding od października była w naszej szkole wolontariuszką z programu Freiwilligendienst Kulturweit. Brała udział w zajęciach j. niemieckiego oraz DSD. Podczas zajęć pomagała uczniom w zadaniach pisemnych i ustnych. Czasem również sama je prowadziła, przedstawiając uczniom niemiecki również w zabawny sposób. Na zajęciach, które prowadziła uczniowie mogli bliżej poznać kulturę Niemiec, dialekty oraz same Niemcy.

Na przyjęcie uczniowie zorganizowali kilka ciekawych gier, związanych z j. polskim i niemieckim. W jednej z gier Cornelia musiała przeczytać 3 polskie łamańce językowe. Jedna z uczennic klasy 1anp, Oliwia Przybysz, zagrała też na flecie poprzecznym. Cornelia opowiedziała o swoich wrażeniach z wolontariatu oraz z pobytu w Warszawie, jak i o swoich ulubionych polskich potrawach. Otrzymała również mały upominek. Mimo pożegnania wszyscy miło spędzili razem ostatni dzień w tym roku szkolnym. Przyjęcie zakończyło się zdjęciem grupowym, które będzie na lata pamiątką dla Cornelii oraz dla uczniów.

 

Der Abschied unserer Freiwilligen aus Deutschland

Am 24.06.2021 haben die Schüler der Klassen 0anp und 1anp gemeinsam mit Frau Mirosława Chmielewska- Dryszel und mit Hernn Ole Wagner eine Abschiedsparty für unsere Freiwillige aus Deutschland organisiert.

Cornelia Nieding war seit Oktober bei uns an der Schule eine Freiwillige aus dem Programm Freiwilligendienst Kulturweit. Sie hat an Deutsch- und DSD-Unterricht teilgenommen. Während des Unterrichts hat sie den Schülern bei den schriftlichen und mündlichen Aufgaben geholfen. Manchmal hat sie den Unterricht selber gemacht und den Schülern Deutsch ebenfalls auf eine spielerische Art dargestellt. Im Unterricht, den sie gemacht hat, konnten die Schüler die Kultur Deutschlands, Dialekte und Deutschland näher kennenlernen.

Für die Party haben die Schüler einige interessante Spiele im Zusammenhang mit der polnischen- und der deutschen Sprache organisiert. In einem von Ihnen musste Cornelia drei polnische Zungenbrecher vorlesen. Eine von Schülerinnen der Klasse 1anp, Oliwia Przybysz,  hat auch Querflöte gespielt. Cornelia hat von ihren Eindrücken aus der Freiwilligenarbeit und ihrem Aufenthalt in Warschau sowie von ihren polnischen Lieblingsgerichten erzählt. Sie hat auch ein kleines Geschenk bekommen. Trotzt des Abschieds haben alle den letzten Tag in diesem Schuljahr schön verbracht. Die Party ist mit einem Gruppenfoto zu Ende gegangen, das für Cornelia und für die Schüler für Jahre ein Andenken sein wird.

Zuzanna Miszkurka, kl. 1anp