• 1glowna-dzienotwartyfb.jpg
  • 2glowna-lekcjeotwarte.jpg
  • 3glowna-covid-19.jpg
  • 4glowna-hetmanyodwolane.jpg
  • 5glowna-boiska.jpg
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

10.02.2021 R. XXIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS KRASOMÓWCZY IM. WOJCIECHA KORFANTEGO - ELIMINACJE REGIONALNE W WARSZAWIE

Hasło przewodnie: Wojny nie mają zwycięzców

 

Projekt realizowany przez XLVI LO od 2009 roku w ramach współpracy z Instytutem Myśli Polskiej w Katowicach ( wcześniej z Górnośląskim Związkiem w Katowicach). W projekcie wzięli udział uczniowie liceów regionu centralnego. 10 lutego 2021 uczestnicy podczas transmisji on-line wygłosili przemówienia na  temat wojen, które często nie mają zwycięzców i niczego nie rozstrzygają.

 

Wystąpienia uczniów oceniali: p. Marta Ormaniec - aktorka filmowa i teatralna, pedagog- przewodniczący jury, p. Małgorzata Muter - wicedyrektor liceum im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie, p. Łukasz Rokicki- członek zarządu Warszawskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów w Warszawie, pedagog, Bożena Połacik- koordynator konkursu, pedagog.

Do finału w Katowicach zakwalifikował się  Kacper Pałczyński z I LO im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy  zajmując I miejsce, drugie miejsce jury  przyznało Wiktorii Orzeł z I LO im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie, trzeciego miejsca nie przyznano.

Gratulujemy! Powodzenia w Katowicach!

 

Koordynator konkursu - Bożena Połacik