• 1glowna-dzienotwartyfb.jpg
  • 2glowna-lekcjeotwarte.jpg
  • 3glowna-covid-19.jpg
  • 4glowna-hetmanyodwolane.jpg
  • 5glowna-boiska.jpg
image

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole. Czytaj więcej
image

Wymiany

Wymiany międzynarodowe młodzieży szkolnej Czytaj więcej
image

Konkursy

Konkursy z udziałem naszych uczniów Czytaj więcej
image

Po lekcjach

Oferta szkoły dla uczniów aktywnych także po lekcjach. Zajęcia dodatkowe, kółka, programy itp. Czytaj więcej
  • 1
Drukuj

02-31.03.2021 R. PROJEKT "MŁODZI W AKCJI+"

Zgłosiliśmy się do programu ,,Młodzi w Akcji+”, który jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.  Młodzi w Akcji + to ogólnopolski program, który ma na celu zachęcać uczniów do podejmowania działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia przez realizację projektów społecznych. Chcemy i bardzo lubimy działać na rzecz innych, aktywnie zmieniać świat wokół siebie, budować nowoczesne i demokratyczne społeczeństwo oraz poznawać nowych ludzi. Dlatego właśnie postanowiłyśmy zaangażować się w ten projekt. Takie wyzwania nie są nam strasznie  i sprawiają nam dużo przyjemności, satysfakcji oraz radości,  tym bardziej jak mamy możliwość zrobienia czegoś wspólnie i dla innych.

 

W dniu 2 marca uczestniczyłyśmy w wykładzie inauguracyjnym, który wygłosił Rzecznik Praw Obywatelskich. Dr hab. Adam Bodnar zaczął swój wykład od przytoczenia nam paragrafów Konstytucji Rzeczypospolitej Polski i pokazywania jak ważny jest udział różnych stowarzyszeń  w budowie naszego państwa. Mogłyśmy się dowiedzieć jak skutecznie młodzi działacze zmieniają nasze społeczeństwo i w jaki sposób można do nich dołączyć. Pod koniec wykładu Rzecznik Praw Obywatelskich opowiedział nam o swojej pracy i innych zespołów, które pomagają obywatelom w potrzebie. Uświadomił nam również  jak młodzi aktywiści wpłynęli na nasz ustrój. Następnie koordynatorki  Młodych w Akcji + opowiedziały, jak będzie wyglądać praca nad projektem lokalnym. Podczas trwania programu będziemy miały możliwość wybrania ścieżki tematycznej zgodnie z którą będziemy pracować nad tworzeniem własnego projektu. W tym semestrze będziemy mogły  nauczyć się debatować o sprawach lokalnych, stworzyć reportaż o swoich sąsiadach czy zaplanować rozwój najbliższej okolicy razem z jej mieszkańcami. Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy, kolejne szkolenia i  spotkania z trenerami, którzy pomogą nam w poszukiwaniu pomysłów oraz w realizacji projektu.

 

W środę, 17 marca wzięłyśmy udział w warsztatach, które  miały na celu przygotować nas do realizacji  projektów. Uczyliśmy się jak przeprowadzić diagnozę i jak wyciągnąć z niej prawidłowe wnioski. Dowiedzieliśmy się  jak ustalić grupę odbiorców naszych działań, a na końcu odbyliśmy konsultacje z trenerami.

Przed nami kolejne warsztaty, które odbędą się 31 marca.

 

Uczestniczki projektu „Młodzi w akcji+”:

Aleksandra Rodek 2Bp

Maja Maciejewska 2Bp

Joanna Adamczewska 2BMp

 

Opiekun: p. Edyta Gałązka